VATES

Firma VATES byla založena v roce 1998. Od počátku až dodnes se zabýváme výrobou posedových vaků. Máme bohaté zkušenosti s výrobou spacích pytlů a teplých přikrývek. Všechny naše produkty jsme vždy vyráběli výhradně z tuzemských materiálů a držíme se toho dodnes. Sídlo firmy se nachází nedaleko Třebíče, směrem ke krajskému městu Jihlava. To znamená, že naše výrobky jsou mnohokrát prověřené Vysočinou.

Myšlenka vyrobit první posedový vak vznikla na základě zkušeností našich kamarádů myslivců, kteří chodili na čekanou a vraceli se z posedu promrzlí, unavení a nespokojení. Tehdejší trh nenabízel tolik možností jako dnes, proto jsme v roce 1998 vyrobili první prototyp posedového vaku.

Název posedový vak pro myslivce vznikl, aby bylo na první pohled patrné o co se jedná. Dnes je to již velice rozšířený pojem, ale můžete se setkat i se slangovými výrazy jako je např. vačice, posedák či poseďák.

No a proč se firma jmenuje VATES? Já jako majitel firmy se jmenuji Milan Prorok a VATES v latině znamená prorok či prorokyně.